11 april 2025 - Rondleiding defosfateringsinstallatie Vinkeveen

Hoe zorgen we ervoor dat het water in de Vinkeveense Plassen zo schoon mogelijk blijft en idealiter schoner wordt? 

Éen van de maatregelen die Waternet hiervoor heeft genomen is het plaatsen van een defosfateringsinstallatie in Vinkeveen. Sinds 2008 haalt deze installatie het fosfaat uit het water dat instroomt via de sloten en vaarten. Defosfatering zorgt ervoor dat het water in de Vinkeveense Plassen helder is. Vanaf de ringdijk is het bassin te zien dat een belangrijke rol speelt in het zuiveringsproces. Wellicht heeft u zich weleens afgevraagd waartoe dat bassin dient.

Bassin defosfateringsinstallatie

Op 11 april organiseren we een interessante excursie bij de defosfateringsinstallatie aan de Demmerik. Marcel van de Blom van Waternet zal tijdens de rondleiding uitleggen hoe dit proces van instroom en uitstroom in de plassen verloopt. We lopen langs de installatie en de bassins, allemaal in de buitenlucht.

Omdat de belangstelling groot is en er slechts 15 mensen per keer mee kunnen doen organiseren we twee rondleidingen: 
van 10:00 tot 11:15 uur en van 11:30-12:45 uur.

Meld je snel aan voor de laatste plekken want vol = vol!!

Aanmelden kan door een mail te sturen naar penningmeester@degroenevenen.org, onder vermelding van de volgende gegevens:

- naam
- lid ja/nee
- hoeveel personen
- telefoonnummer
- voorkeur starttijd (10:00 uur of 11:30 uur).

Deelname is gratis.

Wil je alvast meer weten over de defosfateringinstallatie? 
Kijk dan op deze link van Waternet.

Belangrijke info

Datum
11/4/2025
Tijd
10:00 uur en 11:30 uur (extra rondleiding)
Locatie
Demmerik 22 Vinkeveen
Aanmelden
Aanmelden via mail naar penningmeester@degroenevenen.org onder vermelding van naam, lid DGV ja/nee, aantal personen, tel.nr. en voorkeur starttijd

Ook helpen met het beschermen van de natuur en ons landschap?

Wordt dan voor maar 5 euro per jaar lid en ondersteun ons voor behoud van de Vinkeveense Plassen en de veenweidegebieden.

Word lid